Kategorija | Dejavnosti, Tekmovanja

Tekmovanje – Žetale

Dodano dne 11 maja 2012 | Avtor: admin

Prvo soboto v maju, smo člani PGD Žetale organizirali že 6. tradicionalno tekmovanje za prehodni pokal občine Žetale. Bilo je potrebno pripraviti celotno prizorišča, za kar pa nam je narava namenila samo en dan, saj smo z dobrimi nameni želeli kaj postoriti že dan prej, pa nas je presenetil dež. Na srečo smo imeli naslednji dan prijeten sončen dan. Tako smo zarana zjutraj pričeli z pripravami. Potrebno je bilo prepeljati vso opremo, pripraviti proge, poskrbeti za urejenost okolice in še veliko dela, ki ga prinesejo sprotne stvari. Nekako nam je le uspelo, tako smo lahko odšli še domov na kosilu in se takoj ponovno vrnili, saj smo uradno odprli tekmovanje. Počasi so začele prihajati prijatelske ekipe iz društev širom Slovenije. Zelo nas je razveselil številen obisk ekip, ki so na našem tekmovanju tekmovale prvič. Vse skupaj se je na tekmovalnih progah zvrstilo 12 moških in 4 ženske ekipe. Vse ekipe so dosegle zelo dobre čase, vendar tekmovanje je namenjenu premagati druge udeležence, tako smo podelili tri pokale za prva tri mesta v obeh kategorijah. Vsem prejemnikom pokalov in pa seveda vsem, ki so se udeležili tekmovanja iskreno čestitamo. Ne smemo pa pozabiti tudi na našo tekmovalno desetino, ki se je tudi doma odrezala odlično, po številu skupnih točk bi dosegli 3. mesto, ampak so se kolegialno odločili, da odstopijo pokal naslednje uvrščeni ekipi, in so tako nastopili izven konkurence. Po tekmovalnem delu je sledilo druženje ob dobri hrani in pijači, do večernih ur. Še enkrat hvala vsem udeležencem in pa seveda našim članom, da smo uspešno izpeljali že 6. tradicionalno tekmovanje in upamo, da bo tako tudi vnaprej. Na tem mestu se želimo zahvaliti vsem donatorjem in pokrovitelju tekmovanja občini Žetale, za prispevke, ki ste nam jih namenili. Posebna zahvala pa gre vsem občanom, ki ste si prišli ogledati naše tekmovanje, kar nas izredno veseli, za vse, ki pa niste utegnili, pa prisrčno vabilo za naslednje leto.

Za PGD Žetale
Nejc Sakelšek